chci psa.cz

20. června 2011 v 16:48 | simonqua
Na úvod je nutno říci, že neexistuje jeden návod, který by vaše rodiče přiměl koupit vám vysněného pejska nebo jiné zvířátko. Ale existuje dobrý postup a špatný postup. Ten špatný si jistě nemusíme dlouho vysvětlovat - přemlouvání a otravování, škemrání, vyčítání, vyhrožování, ukazování na cizí psy a snad to nejhorší je vodit si domů každého (nejlépe zablešeného, špinavého a nevrlého) psa z ulice.
Dobrý postup?
Pro začátek je velice důležité seznámit se s tím, co pes potřebuje, kolik stojí (nejen pes, ale krmení, vybavení, veterinář...), kde může bydlet, kdo z vaší rodiny by se o něj mohl starat a jestli není někdo ve vaší rodině na psy alergický nebo má fóbii ze psů. Je potřeba si také uvědomit, že pes žije 12-16 let a po celou tu dobu potřebuje dennodenní péči a to i v případě, že vás přestane bavit, že odjedete na dovolenou, nebo se odstěhujete třeba do internátu nebo na vysokoškolské koleje.
Možná už teď vám to připadá jako otrava, nejspíš už jste všechno stokrát slyšeli a odkývali. A bude to ještě horší - všechny tyto body spolu rozebereme. Proč? Protože štěstí přeje připraveným. Jednoduše proto, že větší šanci budete mít, pokud budete mít na všechny otázky odpověď, na všechny problémy řešení a nic vás nepřekvapí. Když rodičům dáte prostor k tomu, aby vás zaskočili nepřipravené, získají výhodu. Určitě to znáte sami "A co by kdyby? Nevíš? Tak vidíš!" Počet rozhovorů na téma pes je omezen. Máte jen několik šancí,tak je nepromarněte.
Pokud vás neodradil samotný úvod, jste na dobré cestě. První krok máte za sebou. A teď se do toho pustíme doopravdy :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarcoT MarcoT | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 10:51 | Reagovat

Přidal jsem svůj blog do oblíbených

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama