kdyz to nevijde

20. června 2011 v 16:53 | simonqua

Když to nevyjde...

Udělali jste vše pro to, aby vám rodiče koupili pejska a přesto to nejde? Může se stát,že je někdo z rodiny alergický, nebo má panickou hrůzu ze psů? Nebo prostě nejsou peníze ani čas na to, abyste mohli mít psa? Nesmíte chovat zvířata ve vašem bytě?

Existují i jiné možnosti!

1, Zkuste poprosit rodiče o jiné zvířátko

Možností je spousta, I morčátko může být vaším dobrým kamarádem. Mnoho malých zvířátek je dnes možné I vystavovat, založit si chovatelskou stanici. A nebo se s ním prostě jen mazlit,pečovat o něj a mít z něj radost.

2, Pomozte útulku

Je to šlechetné a mnoha pejskům můžete udělat velkou radost. Většina útulků umožňuje dětem se souhlasem rodičů venčit a pečovat o ustájené opuštěné psy.

3, Váš soused má psa a pejsek tak trochu "leží ladem"

Zeptejte se souseda, který má psa, ale nemá na něj moc času, nemá už tolik síly nebo ho prostě nebaví chodit ven, jestli byste nemohli jeho psa venčit. Ale pozor, aby pes byl pravidelně očkovaný, hodný a ovladatelný,aby nedošlo k úrazu. S vaším plánem musí souhlasit rodiče a měli byste si o tom se sousedem všichni promluvit. Domluvte si pravidelné termíny, kdy si budete pejska brát ven, dobu, jakou s ním venku budete i co se psem budete dělat. Opatrně se se psem seznamujte. Dospělí psi bývají trochu nedůvěřiví k cizím lidem a nebylo by šťastné hned napoprvé psa sekýrovat. Časem z vás mohou být výborní kamarádi.

4, Vyčkejte

Pokud to nejde jinak, počkejte si pár let. Až dokončíte školu a zařídíte si život po svém, rodiče už vám nebudou stát v cestě a váš dětský sen si užijete o to víc :)

5, Virtuální zvířátko :)

Virtuální stáje a hry jsou alternativou například pro děti, které kvůli alergiím zvíře mít nemůžou. Jedna z nejlepších virtuálních stájí je Howrse.cz, kde si můžete zdarma pořídit virtuálního koníka a pečovat o něj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama